Wdrożenie Planu Rozwoju Eksportu
dla firmy Drwalewskie Zakłady Przemysłu Bioweterynaryjnego S.A.
szczegóły...

HOME >> O FIRMIE >> INFORMACJE O SPÓŁCE...

BIOWET DRWALEW SA to firma z długoletnią historią i ugruntowaną pozycją na rynku producentów leczniczych produktów weterynaryjnych w Polsce.


Początki działalności naszej firmy sięgają 1929 roku, kiedy to Stanisław Klawe założył Wytwórnię Surowic i Preparatów Ziołowych na potrzeby Towarzystwa Przemysłowego Chemiczno - Farmaceutycznego SA w Warszawie. W latach powojennych, do 1994 roku, firma funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe. W wyniku przekształceń własnościowych w 2001 roku głównym akcjonariuszem spółki zostały Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" spółka z o.o. Od 29 listopada 2010r. dominującym akcjonariuszem Spółki jest firma CENTAMUNE S.L.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji chemioterapeutyków oraz biopreparatów. W swojej ofercie posiadamy ponadto preparaty witaminowe, witaminowo-mineralne i mineralne. W produkcji preparatów wapniowych i maści zajmujemy pierwsze miejsce w kraju. Własne produkty sprzedajemy poprzez szeroką sieć patronackich hurtowni weterynaryjnych, zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Większość produktów jest wytwarzana w warunkach spełniających wymogi GMP - Dobrej Praktyki Wytwarzania gwarantującej produkty wysokiej jakości zgodne z normami Unii Europejskiej oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Od stycznia 2006 roku posiadamy certyfikat GMP na produkcję form proszkowych (odnowiony w czerwcu 2009r.), od marca 2008r. - na produkcję maści i płynów niejałowych (odnowiony w maju 2011r.), a od marca 2011 również na produkty sterylne i biologiczne.

Wybudowanie i oddanie do użytku nowoczesnego kompleksu magazynowego oraz nowej kotłowni gazowo-olejowej, modernizacja pomieszczeń produkcyjnych i kontroli jakości, zakup maszyn i urządzeń, wreszcie nabycie od GZF "Polfa" Sp. z o.o. prawa własności znaków towarowych i dokumentacji do wytwarzania 24 weterynaryjnych produktów leczniczych – to inwestycje, dzięki którym BIOWET DRWALEW SA w ostatnich latach rozwija działalność, jak najlepiej dostosowując ją do potrzeb lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt, a także międzynarodowych standardów produkcji farmaceutyków.

Posiadając odpowiednie zaplecze technologiczne, kontrolno-badawcze, oraz magazynowe świadczymy dodatkowo usługi produkcyjne oraz dystrybucyjne na zlecenie odbiorców krajowych i zagranicznych.

Copyright (c) 2006-2016
Admin